Yoğurt Diyeti 7 Günde 4.5 Kilo Verme

Yoğurt diyeti kilo vermek için oldukça hızlı bir yöntemdir. Son yıllarda sütteki laktoz dolayısı ile süt ürünlerinin gereksiz olduğuna dair bir çok şey yazıldı çizildi. Birçok kişi bu sebeple süt ve süt ürünlerini bırakıp alternatiflere yöneliyor, laktozsuz süt kullanıyor ya da yoğurt bazlı besleniyor.

Fakat laktoz olan sütler zararlıdır diye kanıtlanmış bir şey de yok fakat bütün süt ürünleri düşükte olsa laktoz içeriyor. Her diyetisyenler hastalarına az da olsa süt ürünlerini kullanmayı önerir, çünkü günlük kalsiyum ihtiyacının karşılanması için süt ya da benzeri ürünlerin tüketilmesi gereklidir. Yoğurtla yapılan diğer diyet olan yoğurt patates diyeti incelemesini de bu konu altında vereceğim.

Bu diyete başlamadan önce şunu söylemek isterim, eğer laktoza alerjiniz varsa ya da size iyi gelmiyorsa bu diyete hiç başlamayın. Bu diyette doğal ve organik süt kullanmanız önerilir.

Süt ve süt ürünleri içerisinde D, A ve B12 vitaminleri içerir, adeta kalsiyum deposudur. Batı Avrupa da ve Kuzey Avrupa da süt diyetlerin olmazsa olmazıdır.

Yoğurt diyeti yaparken yoğurt yerine ayran ve kefir de kullanabilirsiniz, bunun bir sakıncası yoktur. Bu diyeti kullanırken midede şişlik hissederseniz, diyete mutlaka ara verin ya da bitiriniz. Bu durum yani midede şişkinlik, hazımsızlık laktoz in toleransına işarettir.

Şimdi en son olarak size kullanacağınız yoğurtla ilgili bilgi vereceğim.

Sadece şekersiz ve kaymaksız yoğurtları tercih edin.

Kullandığınız yoğurta tuz ve şeker koymaktan kaçının.

Eğer yoğurdunuzu sade yiyemiyorsanız, taze yeşil sebzeler ve çok az bal ekleyebilirsiniz.

Bu vereceğim yoğurt diyeti süresi 7 gündür, 7 gün sonunda yaklaşık 4,5 kg verebilirsiniz.

  • 1.Gün: 5 pişmiş patates ve 6 su bardağı sade yoğurt tüketiniz. Bunun yanında su tüketebilirsiniz.
  • 2.Gün: 110 gr haşlanmış tavuk ve 6 su bardağı sade yoğurt tüketiniz. Tavuğun sade olmasına dikkat edin herhangi baharat koymayın.
  • 3.Gün: 110 gr inek eti ve 6 su bardağı sade yoğurt tüketiniz.
  • 4.Gün: 110 gr balık eti ve 6 su bardağı sade yoğurt tüketiniz.
  • 5.Gün: Meyve ve sebze tüketiniz fakat kesinlikle muz ya da üzüm olmamasına özen gösteriniz, yine 6 su bardağı sade yoğurt tüketiniz.
  • 6.Gün: İstediğiniz kadar yoğurt tüketebilirsiniz.
  • 7.Gün: Sadece içme suyu tüketiniz! En zor gün bu olacaktır, fakat diyetin son günü olduğu için çok zorluk yaşamayacaksınız.

Patates Yoğurt Diyeti

yoğurt patates diyetii
yoğurt patates diyetii

Eğer çok kısa sürede kilo vermeniz gerekiyorsa bu diyet sizin için harika bir seçim olacaktır. Patates yoğurt diyeti ile 3 günde yaklaşık 5 kilo verebilirsiniz. Patates yoğurt diyeti ile birlikte az kalori tüketeceksiniz, fakat içerisinde ki patates sayesinde çok fazla açlık hissetmeyeceksiniz, patates mideyi dolu tutar içerisinde nişasta vardır. Nişasta yoğurtta bulunan laktik asit ile birleşerek vücudunuzun günlük kalori ihtiyacını sağlayacaktır. Bu sayede size tokluk hissi verir ve çok fazla aç hissetmezsiniz.

Patates yoğurt diyeti sayesinde çok zorluk yaşamadan 3 günde 5 kiloya yakın kilo verebilirsiniz.

Bu diyette unutulmaması gereken en önemli nokta patateslerin haşlanmış olmasıdır. Haşlanmış patates çok sağlıklı bir yiyecektir, kalori bakımından karşılaştıracak olursak 100 gram patates bir bardak taze sıkılmış portakal suyundan 75 kalori daha az kaloriye sahiptir. Yoğurta da biraz değinelim, yoğurt sindirim sistemini düzenler, vücuttaki toksinleri ve fazla suyun dışarıya atılmasını sağlar. Şimdi diyet takvimine gelecek olursak;

haşlanmış patates
haşlanmış patates

1.Gün;

Sabah kahvaltısı: Kaynatılmış patates ve bir su bardağı yoğurt tüketiniz. Fakat içerisine ilave bir şey tuz vb. koymayınız.

Öğle yemeği: İki haşlanmış patates ve bir su bardağı yoğurt tüketiniz. Yine aynı şekilde tuz ve ilave bir şey içlerine koymayınız.

Akşam yemeği: İki su bardağı yoğurt tüketiniz.

yoğurt patates diyeti
yoğurt patates diyeti

2.Gün;

Kahvaltı: Bir su bardağı yoğurt tüketiniz.

Öğle yemeği: İki haşlanmış patates ve bir su bardağı yoğurt tüketiniz.

Akşam yemeği: Bir adet haşlanmış patates ve bir su bardağı yoğurt tüketiniz.

3.Gün;

Kahvaltı: Bir adet haşlanmış patates tüketiniz.

Öğle yemeği: Bir adet haşlanmış patates ve bir su bardağı yoğurt tüketiniz

Akşam yemeği: Bir su bardağı yoğurt tüketiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir