Supplemet Kilo Aldırır Mı

Bu yazımda supplement kullanmak kilo aldırır mı konusu ile ilgili yazacağım. Genel olarak supplementler takviye olarak kullanılır. Supplementları ağırlık sporu yapanlar almaktadır, çünkü almaları gereken günlük protein miktarını normal besinlerden karşılayamazlarsa geri kalan protein miktarını bu şekilde takviye etmeye çalışırlar. Supplementlar hem protein bakımından, hemde karbonhidrat bakımından zengin gıdalardır. Bu yazımda optimum nutrition, weider ve twinlabb gibi kaliteli supplementlerini ele alacağım fakat öncelikle supplement kullanmak kilo aldırır mı sorusuna kaba taslak bir cevap vermeye çalışalım.

Supplement tozları karbonhidrat doludur. Şimdi kabaca bir hesap yapalım, her bir gram karbonhidrat 4.1 kaloridir, bu şekilde düşünürsek 1 kilogram vücut yağı yapabilmek için 4100 kalori almak gereklidir. Bu kalori yaktığınız kalorilerin dışındadır, yani vücudunuzun yakmış olduğu kaloriye ilave 4100 kalori almanız gereklidir. Naçizane tavsiyem supplement kullanacağına fazladan yemek yemeniz. Zaten çok yiyorum diyebilirsiniz, çok yiyorsanız fakat hormonal bir hastalığınız yoksa yada midenizde kurt türü asalaklar yoksa kilo almalısınız.

Gainer, gıda takviyesi için üretilmiş olup vücudun hızlı bir şekilde kilo almasını sağlar. Genellikle içerisinde %80 oranında karbonhidrat, %20 oranında da protein bulunur. Genellikle vücut sporu yapan kişiler tarafından tüketilen bu ürünler, daha çok kalori açığını kapatmak ve ihtiyacı olduğu kiloya ulaşmak için kullanılır. Bu ürünler daha çok öğün aralarında kullanılır.

Gainer’in ilk Amerika’da üretildiği zamanlarda sporcular tarafından büyük ilgi görmüştür. Çünkü bir öğünde ürünün verdiği kadar kaloriyi almak mümkün değildir. Sporcular bu ürünler sayesinde 2- 3 hafta içerisinde 10-15 kilo almıştır. Bu çok da sağlıklı bir durum değildir. Çünkü bir porsiyon Supplement (Gainer) içerisinde yaklaşık 2300-2500 kalori vardır. Bu da insan sağlığı için hiç iyi değildir. Fazla gelen karbonhidratlar vücutta yağa dönüştürülür.

Optimum Nutrition Kilo Aldırır Mı

Arkadaşlar bu ürün su ile karıştırıldığında 1250 kalori, yarım yağlı süt ile karıştırıldığında 1640 kalori veriyormuş, en önemlisi de aminoasitlerin whey, kazein ve yumurta kaynaklarından elde edilmesi. Kazein’i saymazsak whey ve yumurtadan elde edilen protein doğal besine en yakın kaynaklar olarak niteleyebiliriz.

Bir porsiyonu 334 gram olmakla beraber bir porsiyonda 252 gram karbonhidrat içeriyormuş. Protein amaçlı kullanacaklara tavsiye etmiyorum ama karbonhidrat ağırlıklı kullanacaklar için ideal olabilir. Yeni başlayanlar için ideal olabilir ayrıca ben optimumu daha çok öneriyorum, firmanın diğer ürünlerine de bakabilirsiniz. Kısacası bu değerler ile tatmin oluyorsanız ve spor yapıyorsanız optimum nutrition ile kilo alabilirsiniz.

Weider Giant Mega Mass Kilo Aldırır Mı

Bu ürünü kullanan bir arkadaşımdan bahsetmek istiyorum öncelikle, arkadaşım 4000 serisini kullanmıştı. Söylediklerini aynen aktarıyorum 2.5 ayda 5 kilo almış kendisi, şimdi ne kadar kullandığını anlatayım.

Günlük 150 gram almış, fakat hepsini bir oturuşta almamış, günde 2 öğün alıyormuş. İlk olarak antrenmandan önce 75 gram, antrenman sonrasında da 75 gram alıyormuş. Bir kutusu söylediğine göre 40 gün rahat yetiyormuş. Fakat püf nokta normal öğünlerde düzenli olarak yemek yemeniz yani sadece weider ağırlıklı beslenerek olmaz. Bu ürünü protein tozu ile kullanırsanız daha iyi olacaktır.

Twinlab Super Gainers Kilo Aldırır Mı

Ben bu ürünü optimum nutritiona benzetiyorum. Twinlab Super Gainers da hem karbonhidrat hemde protein içermektedir. Tek bir porsiyonu 1350 kalori içermekle beraber 255 gram karbonhidrat ve whey, yumurta ve süt kaynaklı 50 gram protein içeriyormuş.

Bu ürünü kullanan arkadaşım düzenli bir beslenme ile ayda 2 kilo aldığını söyledi.

Evde Supplement Nasıl Yapılır

Basit yöntemlerle kendi Gainer ürünlerinizi de üretebilirsiniz. Böylelikle piyasadaki içine koruma maddeleri katılmış zararlı ürünlerden de uzak durmuş olursunuz. Öncelikle bir kabın içerisine yarım litre süt koyun, ardından bir muzu içerisine doğrayın. Daha sonra içine 4 yumurtanın akını, 1 tane de yumurtanın sarısını ekleyin ve mikserler iyice karıştırın.

Bu hazırladığınız enerji bombasını herhangi iki öğün arasında tüketebilirsiniz. Spora gitmeden önce, kahvaltı ile öğle yemeği arasında tüketmek, size çok fayda sağlayacaktır. Hem kas yapımınız hızlanacak, hem de zayıf olan vücudunuz kendini bir anda toparlamaya başlayacaktır. Doğal yollarla kilo almak vücudunuzda herhangi bir yan etki de yaratmaz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir