Streç Film Zayıflama Tekniği

Streç film zayıflama tekniği son zamanlarda öne çıkan bir zayıflama yöntemi olmuştur. Bu yöntem kolay olması ile bilinmektedir ve bölgesel zayıflama için en çok kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir.

Geçen ki yazımda streç film zayıflama yönteminin zararlarına, nasıl yapıldığına ve kullanıcı yorumlarına değinmiştim. Geçen ki yazımın linkini bu yazıya koyacağım isteyenler okuyabilir.

Streç Film Zayıflama Yöntemi

İlk olarak size inceltici yağ karışımını evde hazırlamayı anlatacağım. Fakat bunu dışarıdan da tedarik edebilirsiniz.

Ünlü markalarında inceltici kremleri piyasada bulunuyor, masaj yardımı ile vücudunuza sürüyorsunuz. Şimdi ilk olarak size evde yapılacak kürden bahsetmek istiyorum. Bu kür için evde e vitamini, kakao yağı ve deniz tuzu bulunması gerekiyor.

Streç Film Zayıflama Uygulaması

Şimdi gelelim streç film zayıflama kürünü nasıl uygulayacağımıza, ilk olarak karına yada bacaklara e vitamini yağı ile masaj yapılır. Daha sonra streç film ile yağ uygulanan bölgeyi çok sıkmadan sarın. Bu şekilde en fazla 120 dakika bekleyip çıkarabilirsiniz.

Çıkardıktan sonra banyoya girin, deniz tuzu ile bölgeye peeling yapın yavaşça masaj uygulayın, banyodan çıktıktan sonra cilt yapınıza göre nemlendirici de sürebilirsiniz. Fakat genelde deri tahriş olabiliyor bu yüzden nemlendirici kullanabilirsiniz.

Streç Film ile Zayıflama Püf Noktaları

Streç film zayıflama yönteminde vücut çok fazla terler ve çok su kaybeder. Vücut’un dehidrate olması çok sıkıntılı bir durumdur. Bu sebeple bu kürü uygulayıp, streç film sardığınız günler en az 3-3.5 litre su içmelisiniz.

Birde streç film zayıflama yapılacaksa mutlaka bir diyet programının uygulanması da faydalı olacaktır. Nitekim bu zayıflama sürecini de hızlandıracaktır.

Bu yöntem ile bel, basen ve bacak bölgenizi sıkılaştırabilirsiniz.

Streç Film Sarmak Zararlı Mı

Bu yöntemde vücut çok su kaybedeceği için pek önerilmemektedir. Uzmanlar tarafından sadece su atılacağı fakat incelme olmayacağı söylenmektedir.

Fakat deneyenler, kullanıcı yorumlarına göre kimileri diyet ve spor yaparak aynı zamanda streç film zayıflama uygulamasını yaparak kilo vermiştir. Streç film sardığınız için deriniz zamanla yıpranabilir, deforme olabilir.

Streç film derideki gözenekleri kapatarak derinin hava almasını da engellediği için bir diğer zararı da bu olmaktadır. Bu yüzden en fazla 120 dakika streç film ile sarmak gereklidir.

Tansiyon problemi, kalp problemi olanlara ve şeker hastalarına bu yöntem tavsiye edilmemektedir.

Streç Film Zayıflama Kullanıcı Yorumları

Streç film zayıflama yorumları genelde değişkenlik göstermektedir. Bazı kişilerde işe yaramıştır, bazılarında ise işe yaramamıştır fakat selülitler için işe yaradığı daha çok belirtilmiştir.

Kimi kullanıcılar ise 1 haftalık bir dilimde 1-1.5 cm incelme yaşadıklarını söylemişlerdir. Tüm bunlar kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Benim tavsiyem streç film zayıflama yöntemini kullanacaklar 2 haftalık bir müddet düzenli olarak denesinler. Eğer bir etki gösteriyorsa devam edin fakat bir değişme yoksa son verebilirsiniz.

Bu yöntem ile alakalı tüm sorularınızı ve deneyimlerinizi en alt kısımda verilen yorum bölümüne yazabilirsiniz. Bu yöntem pek sağlıklı olmasa da genel olarak tercih edilen bir yöntemdir. Aslında bu yöntem naylon spor elbisesi içine girip yürüyerek terleme yöntemine de benzemektedir.

Streç Film Zayıflama Kürü

Şimdi en başta bahsettiğim streç film zayıflama kürü hazırlarken kullandığımız maddelerin faydalarından bahsedeceğim.

  • E vitamini yağı: Bu yağın bir çok faydası bulunmaktadır. Bu yağ yaşlılık belirtilerini minimuma indirger, deriyi temizler, deriyi çatlamaya karşı korur ve kuru cildi canlandırır.
  • Kakao yağı: Bu yağ da antioksidan görevi görmektedir, çatlaklara karşı iyi gelmektedir. Nemlendirici olarak da kullanılabilmektedir.
  • Deniz tuzu: Kan dolaşımını hızlandırıcı bir etkisi vardır. Cildi temizler ve cilde bir esneklik kazandırmaktadır, cildi pürüzsüzleştirme özelliğinin yanında bir de antiseptik özellikleri bulunmaktadır.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir