Streç Film ile Zayıflama

Son zamanlarda kilo verme yöntemlerine Streç film ile zayıflama yöntemi de eklendi. Bu şekilde zayıflamak mümkün müdür? Streç film ile zayıflama nasıl yapılır, zararı var mıdır? Bu şekilde basen yada göbek eritilir mi hepsi bu makalemizde olacak.

Ünlüler de dahil olmak üzere bir çok kişinin kullandığı bu yöntem sayesinde hızlı bir şekilde bölgesel kilo verebilirsiniz.

Streç Film ile Zayıflama Nasıl Yapılır

Streç film ile zayıflama yöntemini bölgesel olarak yada komple olarak uygulayabilirsiniz. Dilerseniz sadece bacak, göbek yada selülit bölgelerine uygulayabilirsiniz.

Bu yöntemi uygulayacaksanız bilmeniz gereken en önemli kural bol su tüketmeniz gerekliliğidir. İkinci olarak kullanılacak malzemeleri yazacağım.

 • E vitamini yağı,
 • Kakao yağı,
 • Deniz tuzu

E vitamini yağı ile başlıyoruz ilk olarak bu yağı selülit bölgesine yediriyoruz ve 10 dakika boyunca selülit bölgesine masaj yapıyoruz. Aynı şekilde göbek bölgesine uygulayacaksanız göbeğe de yapabilirsiniz.

Masaj bittikten hemen sonra e vitamini yağı uygulanan bölge streç film ile zayıflama amacı ile sarılır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta streç film 2 saatten fazla sarılı olarak bekletilmemelidir. Yoksa bölgeye zarar verebilir.

Streç filmi çıkardıktan sonra banyoya girin ve son olarak streç film sarılan bölgeye deniz tuzu ile masaj yaparak ovalayın, bir nevi peeling yapın.

Banyo sonrasında bu bölgeye kakao yağı yada nemlendirici sürebilirsiniz.

Streç Film ile Selülitlere Son

Ender Saraç’ta selülitler için streç film ile uygulamayı tavsiye etmiştir. Şimdi birde Ender Saraç hocamıza kulak verelim ve yaptığı karışımı size aktarayım. Bu karışımı selülit bölgesine süreceksiniz ve masaj yapacaksınız. Şimdi bu karışım için gerekli olan malzemeleri yazayım.

 • 10 damla kekik yağı,
 • 3-4 damla biberiye yağı,
 • 1 çay kaşığı portakal yağı,
 • 1 çay kaşığı susam yağı.

İlk olarak cezveye üstte vermiş olduğum yağları koyup karıştırıyoruz, daha sonra ocakta pişiriyoruz. Çok fazla kaynamamasına dikkat edin, kaynamaya başladığı an kapatabilirsiniz. Karışımı bir kavanoza koyun, banyo da selülit bölgelerine bu karışımı sürerek ve masaj yaparak uygulayın, daha sonra kese yapın.

Son olarak streç film ile bu karışımı uyguladığınız bölgeyi sarın ve 15-20 dakika sonra çıkartın. Streç film sarılı iken selülit bulunan bölgeye ara ara baskı uygulayabilirsiniz.

Bu süre bitiminde streç filmini çıkarıp duş alın, zamanla selülitlerin azaldığını göreceksiniz.

Streç Film ile Zayıflama Zararlı Mıdır

Arkadaşlar buraya doğruları yazmak mecburiyetindeyim açıkcası Dr. Ali Güreş aşırı derecede su kaybetmeye neden olacağından bu yöntemi tavsiye etmemektedir. Vücudun aşırı terlemesi su kaybına yol açacağı için bir takım sağlık problemlerini de beraberinde getirebilmektedir.

Streç film ile zayıflama zararlarını başlıklar halinde vereyim, sizde ona göre bu yöntemi tercih edip etmeyeceğinize karar vermiş olursunuz.

 • Vücuttan aşırı derecede su atılacaktır, vücut susuz kalacaktır.
 • Tansiyon, kalp ve şeker hastaları için kesinkes tavsiye edilmemektedir. Hatta bu hastalar bu yöntemi tercih ederse Allah muhafaza ani ölüm bile meydana geleceği söylenmektedir.
 • Deri zamanla yıpranabilir, hassas olabilir. Bu sebeple mutlaka banyodan sonra nemlendirici krem sürülmelidir.
 • Bu şekilde deriden hava alınamayacağı için birtakım cilt hastalıkları oluşabilir.
 • Bölgesel olarak streç film konulduğunda derinin hava alan gözenekleri de engellenmiş oluyordur.

Bu gibi sebeplerden ötürü pek tavsiye edilmeyen bu yöntemi seçip seçmemek tamamen size kalmıştır.

Streç Film ile Zayıflama Yorumları

Streç film ile zayıflama çok fazla bilinmediği için siz okuyucular mutlaka kullanıcı yorumlarını merak etmektesiniz. Bu sebepledir ki bende burada nette yaptığım araştırmalar sonucunda edindiğim kullanıcı yorumlarından bahsetmek istiyorum.

Fakat bu konunun altına eğer streç film ile zayıflama yöntemini kullandıysanız mutlaka fikir ve düşüncelerinizi yorum kısmına yazınız, nitekim bilgi paylaştıkça güzeldir.

Bir kullanıcı her gün düzenli kullanımda göbeğinin haftada 1-1.5 cm dolaylarında eridiğini söylemiştir. Bir diğer kullanıcı ise doğumdan sonra göbeğinde oluşan yağlanmayı bu şekilde erittiğini söylüyor. Genel olarak işe yaradığı kanısına ulaşabiliriz.

Streç film ile zayıflama konusu bazılarında işe yararken kimisinde de pek işe yaramamıştır. Aslında genel mantığa bakıldığında daha çok vücuttaki suyun çabuk dışarıya atılmasını sağlayan bir yöntem olmaktadır.

Streç Film ile Zayıflama Yöntemi Mantıklı Mı

Bana kalırsa streç film ile zayıflama yöntemi belki ilk başlarda etkisini gösterebilir. Fakat ilk dakikalardan itibaren vücuda aldığınız suyu toksitlerle beraber ter yoluyla dışarı atarsınız.

Bundan sonrasın da ise genelde su kaybına yol açacaktır. Bana göre selülit tedavisi için mantıklıdır fakat zayıflamak için zararları göze alındığında çok ta mantıklı durmuyor açıkçası yine de size kalmış bir durum, bana göre her gün yarım saat hızlı tempo yürüyüş en iyisidir. Yine tekrar etmek istiyorum çünkü çok önemli bu yöntemi uygulayacaklar bol bol su içmeleri gerekiyor.

Streç film ile zayıflama konusu ile ilgili bir adet video yayınlayacağım, lütfen bu yöntemi kullandıysanız yazının altına fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir