Sıcak Su İçmek Zayıflatır Mı

Su, yaşamın vazgeçilmez ihtiyaçlarından bir tanesi. Herkes biliyor ki sağlıklı yaşam için günde en az 2 litre su tüketmemiz gerekiyor. Yapılan araştırmalar sonucunda zayıflama konusunda sıcak suyun, soğuk suya göre metabolizmayı daha hızlı çalıştırdığı kanıtlanmıştır. Bu doğrultuda günde bir bardak sıcak su ile metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Sıcak Su İçmenin Önemi

Gün içerisinde metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlamak için bir bardak sıcak su içmeniz yararlı olacaktır. Yaz aylarında ise soğuk su tüketirken suyun içerisine birkaç damla limon suyu dökmeniz yine kalori yakma açısından faydalı olacaktır.

Ayrıca sıcak suyun tok tutma özelliği de vardır. Soğuk su  mideden 30 dakika gibi bir sürede kalırken sıcak su 80-90 dk kadar kalmaktadır. Yemeklerden önce bir bardak sıcak su tüketmeniz tokluk hissi vereceğinden daha az yemek yemenize sebep olacaktır. Bu sayede kilo vermenize de katkıda bulunacaktır.

Sıcak Su İçerek Kilolarınızdan Kurtulabilirsiniz

Yukarıda ki bilgiler de sıcak suyun metabolizmayı hızlandırdığı ve tokluk hissi verdiği üzerinde durduk. Burada önemli olan gün içinde tüketilen su ihtiyacının tamamını sıcak su ile karşılamaktan ziyade, günde belirlenen oranlarda sıcak su tüketmek daha verimli olacaktır. Örneğin ; yemeklerden önce bir bardak sıcak su hem tokluk hissi verecek hem de yediğiniz yemeğin eritilmesi daha hızlı olacaktır.

Sıcak su fazla kilolardan kurtulma yolunda yaptığınız diyete de yardımcı olmaktadır. Su kan dolaşımını hızlandırıcı ve vücut ısısını koruyan bir özelliğe de sahip olduğu için yapılan tüm diyet ve programların içinde su olmazsa olmazlarımızdandır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir