Kilo Aldırıcı Haplar Gerçekten İşe Yarıyor Mu

Kilo aldırıcı haplar birçok kategoriye ayrılıyor. Direkt olarak sinir sistemine etki edenler, yağ dengesini ayarlayanlar, karbonhidrat dengesini ayarlayanlar gibi. Hepsinin etki ettiği alan farklı olduğu için, kilo almaya karar vermiş bir insan öncelikle doktor ve diyetisyen kontrolünden geçmelidir. Ardından kendine uygun bir tedavi yöntemi seçilmelidir.

Kilo Aldırıcı Haplar İşe Yarar Mı

Ektomorf vücut tipine sahip insanlar spor yapmadan kilo alamazlar. Direk kilo aldırıcı bir ilaç olmasa da yan etkisi iştah arttıran ilaçlar vardır bunlara sipraktin hapı ve prakten şurubunu örnek gösterebiliriz.

İlk olarak iştah açan bir ilaç olan sipraktin ilacını yazmak istiyorum. Sipraktin bilinenin aksine kilo aldıran bir ilaç değildir fakat dolaylı yoldan kilo aldırmaktadır, yani iştah açmaktadır

Ayrıca kullananlara göre sipraktin antihistaminik bir ilaç olduğu için, uyku halinde iştahı açmaktadır. Ayrıca halsiz ve üşengeç olabilirsiniz yan etkileri yüzünden bu sebeple de farklı etkiler gösterebilir.

İkinci olarak tavsiye edilen ilaç ise Ensure olmaktadır. Ensure bir besin takviyesidir. Bir diğeri de Prakten şuruptur fakat bu da iştah açıcı etkiye sahiptir fakat direk kilo aldırıcı özelliği yoktur.

Kilo Aldırıcı Haplar Var Mı

Kilo aldırıcı haplar adından da anlaşılacağı gibi insanların kilo almalarını hızlandırmak için kullanılan ilaçlardır. Ancak, bu tür hapların kullanımı oldukça tartışmalıdır.

İlk olarak, kilo aldırıcı hapların çoğu, vücuttaki su tutulumunu artırarak ve iştahı artırarak kilo aldırmaya yardımcı olur. Ancak, bu sadece geçici bir çözümdür ve kilo aldırıcı haplar kullanıldıktan sonra kişi eski kilosuna geri dönebilir.

Ayrıca, kilo aldırıcı hapların yan etkileri de vardır. Bunlar arasında yorgunluk, baş ağrısı, mide bulantısı, kabızlık ve hatta kalp problemleri gibi ciddi yan etkiler yer alabilir.

Bu nedenle, kilo almak isteyen kişilerin, sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersizle kilo almaları daha sağlıklı bir seçenektir. Ayrıca, doktorlarınızla konuşarak, sağlıklı bir kilo alma planı oluşturabilirsiniz.

Sonuç olarak, kilo aldırıcı hapların kullanımı tartışmalıdır ve yan etkileri de vardır. Kilo almak isteyen kişilerin, sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersizle kilo almaları daha sağlıklı bir seçenektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir