Karbonatlı Su Zayıflatır Mı?

Halk arasında karbonatlı suyun hazımsızlığa ve mide yanmasına iyi geldiği bilinir. Hatta karbonatı diş beyazlatılmasında, kötü kokuları gidermede veya maden suyu yerine tüketenler bile vardır. Sizler de karbonatlı suyun zayıflamada etkisinin olduğunu biliyor muydunuz ?

Yoğun olarak et ve karbonhidrat tüketerek beslenen kişilerin bünyesinde asit birikmesi oluşur ve kilo verme aşamasında kilo verme etkisinin görülmesi bir hayli zaman alabilir. Yapılan araştırmalara göre bu asit birikmesini yok etmek için metabolizmanın hızlı çalışması ve asit baz dengesinin alkali seviyesine gelmesi gerekiyor. Bu nedenle doğru oranda karbonhidratlı su tüketmeniz alkali seviyesine gelmek için yardımcı olacaktır.

Karbonatlı Su Zayıflatır Mı

Karbonatlı su, birçok diyet uzmanı tarafından bir diyet listesi olarak zayıflamak isteyen kişilere sunulmaktadır. Bu diyet listesinde karbonatlı su ile zayıflamadan bahsedilirken alkali su ile zayıflama adında bahsedilir. Karbonhidratlı su PH seviyesini artırarak metabolizmayı hızlandırıp, sindirimi kolaylaştırdığı görülmüştür. Düzenli şekilde karbonhidratlı su tüketen kişilerin kilo vermesinde de yardımcı rolü bulunmaktadır.

Karbonhidratlı Su Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır?

  • 1.5 Litre Su
  • 1 çay kaşığı karbonat

Yukarıdaki karışım suyun içerisindeki karbonat eriyene kadar karıştırılır.

Karbonatlı Su Nasıl Tüketilir?

Günde 3 litre civarında karbonatlı su tüketebilirsiniz. Yemeklerden önce bir çay bardağı karbonatlı su hem metabolizma hızlandırmasını sağlayacak hem de sindirimi kolaylaştıracaktır. Yemeklerden sonra ise maden suyu yerine yukarıda ki karışımı uygulayarak tüketebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir