Hipnoz ile Zayıflama Yöntemi Kimlere Uygulanabilir

Hipnoz ile zayıflama yöntemi uzman kişiler tarafından yapıldığında en etkili yöntemlerden birisine dönüşür. Çünkü insanların bilinçaltına inilerek daha fazla yememeleri aşılanır. Bu sayede kişi daha az yemekle daha fazla doyum hissi duyar. Hipnoz ile zayıflama yöntemi herkese uygulanamaz.

Öncelikle kilo problemi olan kişiye teşhis konulur, ardından teşhise göre tedaviye başlanır. Eğer kişide herhangi bir hormonel problem varsa önce düzenli ilaç tedavisi veya ameliyat ile o problem giderilir. Beslenme alışkanlıklarındaki problemler, kişiyi yemeye iten unusrlar araştırılır daha sonrasında hipnoz tedavisine başvurulur.

Bu problemler giderildiğinde öncelikle kişinin yemesi gereken şeyler ona güzelmiş hissi verilir. Örneğin kişi hayatında sebzeye çok yer vermiyorsa ve yemeklerde daha çok yağlı ve etli yiyecekler tüketiyorsa, hipnozda kişiye sebzenin iyi bir şey olduğu aşılanır ve kişi artık hayatında sebzeye daha çok yer vermeye başlar.

Bir başka örnek verecek olursak, eğer kişi tatlıyı çok seviyorsa ve ailesinde diyabet hastalığı bulunuyorsa bu kişinin tatlıyı biraz azaltması gerekir. Böyle durumlarda ise beyne az tatlının insana yeteceği aşılanır.

Bu sayede kişi artık eskisinden daha az tatlı yemeye başlar ve bunun vücudu için yeterli olduğuna inanır. Ayrıca yeme alışkanlıklarına baskı yapılarak artık daha az porsiyonla doyma sağlanabilir. Bu da insana yemeklerin tadını daha çok alınmasını sağlar. Yemeklerden daha fazla tat almak insanı mutlu eder ve diyet programına uyum oranını da artırır.

Hormonel bozukluklar nedeniye kilolu olan kişilere ayrıca farmakolojik destek de sağlanması gerekmektedir. Bu yüzden hipnoz tedavisi öncesinde mutlaka doktorunuzla genel bir test yaptırın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir