Fevzi Özgönül Diyet Listesi

Bir çok diyet programı değerlendirdik zaman zaman da uygulayarak sonuçlarını gördük. Bu sefer ki diyet programı çok farklı olacak, Fevzi Özgönül diyet listesi ile 1 yılda 40 kilo vermiş. Çok farklı bir yönteme sahip olan bu diyet, bakış açınızı değiştirecek.

Aslında tamamen belli kalıpları olmayan tavsiyelere göre hareket etmeniz gereken bu diyeti sizi yormadan ana hatları ile anlatacağım.

Tembeller ve yazının tamamını okumak istemeyenler için altın kuralları özet geçeceğim.

 • Bu diyet kesinlikle diğer diyetlere benzemez, doyana kadar yemek yiyebilirsiniz.
 • Sindirim sisteminin çalışma prensibine dayalı olarak hareket edersiniz.
 • Yeme alışkanlıklarınızı bir nebze değiştirmeniz gerekir, çorbayı ana yemekten önce değil sonra yemek gibi.
 • Kahvaltıyı çok iyi yapmalısınız, meyve, salata, et gibi yemekleri öğle yemeğinde yemelisiniz.
 • Akşam yemeğinde ise doyana kadar çorba yada sebzeli yemek yemelisiniz.
 • Tatlı yiyecekseniz sütlü tatlı tercih edip, akşam 22.00’den önce yani sindirim sisteminin mesai saati bitiminde yemelisiniz!

Fevzi Özgönül Örnek Diyet Listesi

 

Fevzi Özgönül Örnek Diyet Listesi
Fevzi Özgönül Örnek Diyet Listesi

 

Bu konu başlığı altına fevzi özgönül örnek diyet listesi hakkında detaylar vereceğim. Ne yiyeceğinize siz karar vereceğinizden dolayı size örnek diyet listesi nasıl olmalı, nasıl programlanmalı bunu anlatacağım.

 • İlk olarak uyanma vaktini 7.00-7.30 varsayalım.
 • 08.00 Kahvaltı vakti diyelim
 • 12.30-14.00 Öğle yemeği vakti olsun, siz kendiniz ayarlarsınız.
 • 17.00-19.00 arası açlık hissedeceksiniz, bu normaldir!
 • 18.00-20.00 saatleri arasında mutlaka hareket edin, yürüyüş yapın.
 • Akşam Yemeği vaktini 20.00 gibi planlayabilirsiniz.
 • Probiyotik içebilirsiniz akşam yemeğinden sonra.
 • Uyku ile bu güzel günü sonlandırın.

Fevzi Özgönül diyet listesi hazırlarken şu olaya çok dikkat etmiş. Her yemeğin pişme süresi farklı, her besinin de sindirilme süresi çok farklı kimisi 2-3 saatte sindirilirken, bazı besinler 12 saatte sindiriliyor.

 

Fevzi Özgönül Diyet Listesi Ne Zaman Yemek Yemeli

 

Fevzi Özgönül Diyet Listesi Ne Zaman Yemek Yemeli
Fevzi Özgönül Diyet Listesi Ne Zaman Yemek Yemeli

 

 

İlk olarak Fevzi özgönül diyet listesi hakkında şunu söyleyebilirim, bu diyet neyi ne zaman yemeliyiz olayıdır. Şimdi şöyle bir analiz yapabiliriz. En kolay sindirilen şekerdir, daha sonra vitaminleri yağ, protein ve mineraller gelir.

En önemli olaylardan birisi ise bir yiyeceğin sindirimi tamamlanmadan başka bir şey yersek, sindirim sistemi bu işlemi başa sarar ve tekrar başlar.

Bu sebepledir ki öğün aralarına fevzi özgönül diyet listesi içeriğine uygun olarak 5-6 saat ara veriyoruz. Mutlaka bu süre zarfında acıkma hissi oluşacak fakat bunu dikkatinizi başka yöne kaydırarak bastırabilirsiniz.

Mesela tempolu yürüyüş yada koşu yapabilirsiniz, sürekli su içebilirsiniz.

 

Fevzi Özgönül Diyet Listesi Püf Noktaları

 

Fevzi Özgönül Diyet Listesi Püf Noktaları
Fevzi Özgönül Diyet Listesi Püf Noktaları

 

İlk olarak bu diyette dikkat edilmesi gereken unsur sindirimi sağlamak, her şeyden önce ana mantık bu. Şişmanlığın en büyük sorunu yediklerimizi sindirememekten kaynaklığı olduğunu savunan Fevzi Özgönül diyet listesi olarak da sizin kararlarınız doğrultusuna yemek yemenizi istiyor. Bu diyet listesi içinde size püf noktalar veriyor.

Şimdi sizlere Fevzi Özgönül diyet listesi içerisinde dikkat etmeniz gereken püf noktaları vurgulayacağım.

 • İlk olarak diğer diyet kalıplarını bir yana bırakın, doyuncaya kadar yemek yiyebilirsiniz. Yeteri kadar doyduktan sonra ara öğün, yada arada atıştırmalık bir şeyler düşünmeyin. Tek yapmanız gereken midenizi ve sindirim sisteminizi bir daha ki yiyeceğiniz öğüne kadar 5-6 saat boyunca dinlendirmek.
 • Bu 5-6 saat yemediğiniz süre boyunca sindirim sisteminize çalışması için zaman veriyorsunuz, fakat acıkmıyorsunuz da.
 • En önemli konulardan birisi de yemek yerken, yediğiniz yemekleri sıraya koyabilmek. Her zaman yaptığımız yanlışlardan birisi çorbayı yemekten önce içmek, fevzi özgönül diyet listesi uygulayacaksanız çorbayı yemekten sonra tüketmelisiniz.
 • Her diyetin olmazsa olmazı sabah kahvaltısını çok iyi yapmak. Sabah çok zengin bir kahvaltı ile güne başlıyorsunuz.
 • Şimdi geldik öğlen ne yenmesi gerektiğine, öğle vakti protein ağırlıklı beslenmekte yarar var. Bakliyat türü, et ürünleri, meyveleri, salatalı sindirimi zor yemekleri öğlen yiyorsunuz.
 • Güneş battıktan sonra yani akşam yemeğini ise yapabiliyorsanız çorba ile yapamıyorsanız da sebze yemeği ile tamamlıyorsunuz. Fakat doyuncaya kadar yiyebilirsiniz, porsiyon sıkıntınız yok.
 • Tatlılara gelince, hepinizin merak ettiğini biliyorum. Dondurma, sütlaç yada kazandibi gibi sütlü tatlıları saat 22.00’den sonra rahatlıkla yiyebilirsiniz. Sindirim sisteminizin çalışması bu saat itibari ile bitiyor çünkü.

 

Önemli Not: Akşam yemeğinde ve sonrasında meyve, salata gibi pişmemiş yiyecekler, kuru yemiş, et yada et yemekleri kesinlikle yemiyorsunuz fevzi özgönül diyet listesi için en önemli maddelerden birisidir.

 

Fevzi Özgönül Beden Aklı Diyeti

 

Fevzi Özgönül Beden Aklı Diyeti
Fevzi Özgönül Beden Aklı Diyeti

 

Arkadaşlar buraya kadar fevzi özgönül diyet listesi ana hatları ile verdim. Çok kolay bir şekilde anlattığımı düşünüyorum, merak ettiğiniz her şeyi yorumda yazabilirsiniz.

Şimdi geldik Fevzi Özgönül beden aklı diyeti hakkında bir kaç detay vermeye. Bu diyetin ana hatlarını da fazla kafa karıştırmadan vermeye çalışacağım.

 • Öğün atlamak isteyebilirsiniz fakat bu kesinlikle kahvaltı olmasın.
 • Sabahleyin işe gidene kadar yaptığınız hareketler ve harcadığınız efor kahvaltının sindirimine yardımcı olur. Bu sebeple mutlaka kahvaltınızı evde yapın.
 • Eğer açlık hissediyorsanız, geçmiş öğünlerinizi bir gözden geçirin, mutlaka bir öğün atlamış olmalısınız muhtemelen 12 saat önce.
 • Öğle yemeğinde et, sebze, meyve yemenin önemi büyüktür. Bu sebeple öğle yemeğini atlamamanız gereklidir. Bu öğünde yediğiniz protein ve yağlar gece vücudunuzda hormon üretiminde kullanılacaktır.
 • Öğle yemeğinde doyuncaya kadar yemeye özen gösterin, sakın aşırıya kaçmayın. Bazı hastalarımız akşam yemeği yemeyeyim diye aşırıya kaçıyor, bunun faydası yoktur, yeteri kadar yiyin.
 • Meyve ve salata yiyecekseniz öğle vakti olsun. Akşam kesinlikle meyve ve salata yemeyin. Çiğ sebze ve çiğ meyvenin sindirimi çok zordur, akşam öğününde yediğiniz de sindirim sistemine sıkıntı yaratır.
 • Fevzi Özgönül diyet listesi hakkında en önemli püf nokta akşam yemeğinde çiğ sebze ve meyve asla yememelisiniz. Çünkü sindirim tamamlanamaz ve gece yattığınızda sizi rahatsız eder öyle ki gece hormon salgılayamaz. Sabahleyin ise yorgun kalkarsınız.

Fevzi Özgönül Karboksipunktur Yöntemi

 

Fevzi Özgönül Karboksipunktur Yöntemi
Fevzi Özgönül Karboksipunktur Yöntemi

 

Arkadaşlar yine ilginç bir yöntem olan fevzi özgönül karboksipunktur yöntemini ele alacağım. Bu yöntem bozulan vücut dengemizi, alışkanlıklarımızı düzeltmeye yarayan bir yöntem. Vücudumuzda gerçekleşen anormal davranışlar yani hormon problemi, obezite, mide-bağırsak sorunlarının tümü vücudumuzda dengenin bozulması ile, bu sistemlerin yanlış çalışması ile oluşuyor.

Bu vücudun bozulan sisteminde ise zayıflamak, tekrar toparlanmak maalesef pek mümkün olmuyor. İşte burada fevzi özgönül karboksipunktur yöntemi devreye giriyor ve herkese uygulanabilen bu yöntem ile vücudun bu bozulan dengesi tekrar eski haline geri geliyor.

Bu yöntem uygulandıktan sonra vücut tekrar enerji depolayıp, vücuttaki gereksiz depo yağlarını dışarı atarak zayıflama sürecine giriyor.

 

Fevzi Özgönül Karboksipunktur Nasıl Uygulanıyor

 

Bu fevzi özgönül karboksipunktur yöntemi bilgisayar yöntemi ile uygulanıyor. İlk olarak bilgisayar programı vücudu inceleyip özel bir alet yardımı ile vücudun belli noktalarına karbondioksit ve oksijen takviyesi yapılıyor.

Vücudun tekrar dengesini bulması sağlanıyor, bu dengeyi sabitlemek için enerji veren besinlerle takviye yapılıyor. Bu uygulama bitince vücut sistemi tamir oluyor ve yeniden sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Eğer sistem doğru bir şekilde uygulanırsa ve doğru enerji alınırsa, 2. haftadan itibaren etkisini gösteriyor.

Fevzi Özgönül diyet listesi uygulayanlar lütfen yoruma deneyimlerini yazsınlar ki, bu diyeti uygulayacak arkadaşlar aydınlansın. Birde fevzi özgönül diyet listesi ile ilgili video yayınlayacağım, umarım beğenirsiniz. Pratikte güzel bir diyet olduğu kesin uygulamada farklı olabilir, yada sizin işinize yaramayabilir, hepinize başarılar.

 

Fevzi Özgönül Diyeti ile Zayıflayanlar

 

Fevzi Özgönül Diyeti ile Zayıflayanlar
Fevzi Özgönül Diyeti ile Zayıflayanlar

 

En çok merak edilen konulardan bir tanesi fevzi özgönül diyet listesi uygulayıp zayıflayan var mı, yada halen devam edip kilo veren var mı, sizler için neti araştırdım.

 • Fevzi Özgönül diyet listesi mantıklı geliyor bana, kendimden biliyorum açlık bende tamamen duygusal yani. Aç olmadığım halde şekerleme, tatlı türü yiyebiliyorum. Akşam yemeği olayını bundan sonra yoğurtla halletmeye karar verdim.
 • Ben bu tavsiyeler uydum, kitabı alıp 1 günde bitirdim. Fevzi özgönül diyet listesi ile geçen hafta salı gününden cuma gününe kadar 2.5 kilo verdim. Midem de şişlik vardı gitti, şu an çok rahatladım, tam gaz devam.
 • Boyum 1.65 diyete başlarken kilom 72 idi şimdi 67 kiloyum. Sabah kahvaltısına çok önem veriyorum, midem küçüldü gibi çünkü 5 saatte bir acıkıyorum. Günlük yürüyüşümü aksatmıyorum, tok kalmak için arada nescafe de içiyorum. Hedef kilom 60 hadi hayırlısı.
 • Ben iyi bir sonuç aldım fakat sık sık tartıya çıkıyorum, bu da moralimi bozuyor. Kitapta sık sık tartılmayın yazıyor. Başladığımda 63.5 kiloydum, geçen hafta salıdan cumartesi gününe kadar 3 kilo verdim fakat şimdi 61.5 kiloyum yine biraz almışım. Tartıya çıkmak moralimi bozuyor.

Arkadaşlar yorumları değerlendirecek olursak genel olarak fevzi özgönül diyet listesi tavsiye ediliyor. Fakat şunu unutmayalım sık sık tartılmayın, çünkü moral bozabiliyorsunuz.

 

Kaynak;

Fevzi Özgönül Diyet Listesi

1 Comment

 • vicdan

  Ben de etrafımda zayıflayan kişiler vardı onların tavsiyesi ile ofisine gıttım.Daha ilk 4gunde kendımı o kadar zinde hıssettim ki sanki 10 kg vermişim.Daha yolun başındayım biliyorum ama çok iyi gıdıyor tatlı krızlerim yok artı olarak kiloda veriyorum.Daha ne olsun.Keske sımdıye kadar gitseymişim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir