Dunlop Star New Koşu Bandı

Bu yazımda Dunlop Star New koşu bandı hakkında bilgi vereceğim. Bu yazımın en altına ise Dunlop Star New koşu bandı kurulumu ile alakalı bir video paylaşacağım. Bu koşu bandını ele almamın nedeni şu anda bir indirime girmesi, şu anda bazı sitelerde abroller mekik aleti, fox fitness kondisyon bisikleti ve 2 adet dambıl hediyeleri ile birlikte 1.300 TL’ye satılması.

Bu koşu bandı 2.5 hp motor gücüne sahiptir, bu da demek oluyor ki 14 km/Sn hıza ulaşabilir. Aslında bu hızlı bir tempodur, 9 km/sn sonrası hızlı bir tempo olarak ele alınmaktadır.

Dunlop Star New koşu bandı 42×125 cm ölçülerine sahiptir. Bu ölçüler herkese göre değişmektedir. Çok iri yapılı olabilirsiniz yada çok ince bir birey olabilirsiniz. Bu sebeple elinize cetvel alıp ayakta dururken ayaklarınızın ne kadar yer kapladığını ölçebilirsiniz. Bunu yaparken metreyi yere koyup 42 cm açıp ayak mesafeniz ile koşu banda yan taraflarına ne kadar mesafe kalıyor bunu görebilirsiniz.

Dunlop Star New Koşu Bandı Özellikleri

Dunlop star new koşu bandının taşıma kapasitesi maksimum 110 kilogramdır. Bu kilodan sonrası sorun olabilir, bu yüzden fazla kilolarınız varsa 110 kilogramı aşıyorsanız, diğer koşu bantlarını inceleyiniz.

Dunlop star new koşu bandı 3 farklı eğime sahiptir. Bilindiği üzere eğim çıkmak bacak kaslarınızı daha da zorlar. Genelde yürüyüşlerde tercih edilmez fakat bazı 15-30 dakikalık programlarda eğime de yer verilmektedir. Bu sayede koşunun zorluk seviyesi arttırılır ve gerçekçi bir koşu deneyimi sunulur.

Dunlop star new koşu bandının hedef girme özelliği sayesinde belirlediğiniz mesafeyi koşu bandına girip koşabilirsiniz, bittiğinde uyarı verecektir.

Bunların yanı sıra dunlop star new koşu bandı içerisinde nabız ölçme, mp3 özelliği, vücut yağı ölçme gibi özelliklerde vardır.

Dunlop Star New Koşu Bandı Kullanıcı Yorumları

Açıkçası bu ürüne ait çok fazla kullanıcı yorumu bulunmamaktadır. Çünkü bu ürün yeni indirime girmiş bir üründür daha önce 2000 TL’den satılıyordu. Fakat Dunlop markası çok bilindik bir firmadır. Garantisi Türkiye destekli olduğu sürece çok başınızın ağrıyacağını düşünmüyorum.

Dunlop star koşu bandı bir çok farklı programlara sahiptir. Bu programları seçip dakika ayarlayarak koşabilirsiniz yada hafif tempo yürüyebilirsiniz. Bu programların en önemli özelliği size gerçek koşu yada yürüyüş deneyimi yaşatır. Yani engebeli bir arazide ki gibi eğim koyabilir, ya da hızı düşürüp, yükseltebilir. Ben genelde bu programları ayarlayıp çalışıyorum.

Bu yazımda koşu bandı ait özellikler verdim, aşağıda ise kurulumuna dair bir video yayınlayacağım. Yorumlarınızı eksik etmeyiniz, eğer kullanıyorsanız lütfen yorum yazını, diğer kullanıcıların görmesi açısından iyi olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir