Dukan Express Diyeti ile 7 Günde Forma Girin

Yılların diyeti dukan diyeti, hiçbir zaman gündemden düşmeyen bir diyet olmuştur. Fakat uzun olması sebebiyle pek tercih edilen bir diyet değildir. Daha doğrusu bir hevesle başlayıp bırakılan diyetlerin başında gelmektedir.

Bu yazımda sizlere daha kolay bir diyet olan yine Pierre Dukan’ın hazırladığı son kitabında bizlerle buluşturduğu dukan express diyeti hakkında bilgiler vereceğim. Bu diyet sadece 7 gün sürüyor ve uygulanabilir bir diyet, özellikle bir an önce kilo vermek ve motive olmak isteyenler için ideal bir diyettir.

 

Dukan Express Diyeti Nedir

 

Dukan Express Diyeti Nedir
Dukan Express Diyeti Nedir

 

Daha önce dukan diyeti ve dukan bira diyeti hakkında uzun uzun yazdık. Eğer daha kapsamlı 4 aşamalı, tam anlamıyla mükemmel bir diyet istiyorsanız baştan söyleyeyim yanlış yerdesiniz. Bu şekil bir diyet için dukan diyeti konumu okuyunuz.

Şimdi gelelim dukan express diyeti tam olarak ne içeriyor. Öncelikle şunu belirtmem gerekli Doktor Pierre Dukan bu diyeti normal kilosunun en fazla 5 kilo üstünde olanlar için öneriyor. Dukan ekspres diyeti ile 1 haftada 2 ila 5 kilo arası vermeniz mümkün. Bu kısa bir diyet asıl dukan diyeti için yine sizler için detaylı anlattığım yazıma göz atabilirsiniz.

 

Dukan Express Diyeti Nasıl Yapılır

 

Dukan Express Diyeti Nasıl Yapılır
Dukan Express Diyeti Nasıl Yapılır

 

Dukan diyetini bilenler bilir 4 aşamalı bir diyet olup, sadece protein ağırlıklı beslenmeye dayanan bir şok diyetti. Dukan express diyeti de bu konuda benziyor tek tip beslenip üzerine koyarak günden güne ilerliyorsunuz.

Dukan ekspres diyeti 7 günden oluşuyor.

 • İlk gün saf protein ağırlıklı beslenerek başlıyorsunuz.
 • İkinci gün programınıza sebzeleri ekliyorsunuz.
 • Üçüncü günden itibaren meyve yemeye başlıyorsunuz.
 • Dördüncü gün programa ekmeği ekliyorsunuz.
 • Beşinci gün yağlı peynir, altıncı gün ise nişastalı gıdalar programınıza ekliyorsunuz.

Yani anlayacağınız giderek kolaylaşıyor, son gün olan 7. gün ise ödül yemeği ile kendinizi ödüllendiriyorsunuz. Bu şekilde dukan express diyeti programını noktalıyorsunuz.

 

Dukan Express Diyeti ile Kaç Kilo Verilebilir

 

Dukan Express Diyeti ile Kaç Kilo Verilebilir
Dukan Express Diyeti ile Kaç Kilo Verilebilir

 

Öncelikle şunu söylemem gerekli bu diyet gözünüzü korkutmasın, dukan ekspres diyeti çok kolay bir diyettir. Uzun süreli diyetleri psikolojiniz kaldırmıyorsa, aç kalmaya dayanıklı değilseniz sizin için biçilmiş kaftan. Ayrıca dukan diyeti gibi koruma ve güçlendirme evreleri yok, sadece 7 günde bitiyor, memnun kalırsanız tekrar başlarsınız.

 

Gelelim dukan express diyeti ile kaç kilo verebilirsiniz. Bu soruyu sorarken kendinize ilk soracağınız şey daha önce bu tarz bir diyet yaptınız mı yada dukan diyeti denediniz mi?

Cevabınız evet ise bu diyetten çok bir performans beklemeyin haftada anca 400-700 gram kilo verebilirsiniz.

Fakat bu tür bir programa ilk defa başlıyorsanız ve daha önce bu tarz bir program ile karşılaşmadıysanız haftada ortalama 2-3 kilo verebilirsiniz.

Kitapta 5 kiloya kadar mümkün diyor ama ben pek sanmıyorum, gerçekçi olmakta fayda var ha siz çok iyi spor yaparsınız yanında belki verebilirsiniz.

 

Dukan Express ile Zayıflayanlar

 

Bu bölümde çok kısa dukan express ile zayıflayanlar için netten aldığım yorumları sizlerle paylaşıp, dukan express diyeti örnek menüye geçeceğim, diyeti verdikten sonra merak edenler için zayıflayanların yorumlarına devam edeceğim.

 

 • Dukan express diyetini 3 gündür yapıyorum, 81 kilo ile başladım şu an 79.1 kiloyum. Ben yürüyüşe zaman bulamıyorum bunun yerine merdiven inip çıkıyorum. Motive oldum diyebilirim, devam etmeye karar verdim.
 • İnanın aylardır 2 kilo fazlamı vermek için çabaladım durdum, bugün dukan ekspres diyetini yapalı 4 gün oldu ve 1 kilo verebildim, mutluyum.
 • Dukan express diyeti ile 3 hafta önce tanıştım, 3 hafta önce diyete başlamadan önce kilom 67.1’di, 3 hafta sonra tekrar tartıldım ve 63.8 kiloyum. Kilo verdiğimi görünce motive oldum, bu şekilde devam edeceğim.
 • 1 haftadır dukan express yapıyorum ve 3.3 kilo verdim, daha 8 kilo fazlalığım var umarım verebilirim.

 

Dukan Express Örnek Diyet Listesi

 

Dukan Express Örnek Diyet Listesi
Dukan Express Örnek Diyet Listesi

 

Aşağıda gün gün dukan express diyet listesi verilmiştir, bu liste örnek bir listedir. Dolayısı ile siz de ekleme çıkarma yapabilirsiniz. Eğer alerjiniz varsa o ürünleri değiştirebilirsiniz.

 

Dukan Express Diyet Listesi 1.gün

 

Dukan Express Diyet Listesi 1.Gün
Dukan Express Diyet Listesi 1.Gün

 

İlk gün sadece saf protein tüketerek dukan ekspres diyetine başlıyoruz. Eğer aklınıza saf proteinli yiyecekler gelmiyorsa yazı sonunda size örnek diyet listesi verdim, bakıp fikir edinebilirsiniz. En basit gün diyetimizin ilk günü daha sonra her gün farklı besin kaynakları eklenerek besin çeşitliliği oluşacak.

 

Dukan Express Diyet Listesi 2.gün

 

Dukan Express Diyet Listesi 2.Gün
Dukan Express Diyet Listesi 2.Gün

 

Dukan ekspres diyeti 2. gününde sebze dahil oluyor ve bu günden itibaren kalan 6 günde sebze tüketiyoruz. Yeşillik tercih edebilirsiniz, sevdiğiniz sebzeleri seçmeye özen gösterin. Sossuz bir şekilde salata hazırlayabilirsiniz. Daha önce de söylediğim gibi her gün farklı bir besin kaynağı eklenerek devam edeceğiz.

 

Dukan Express Diyet Listesi 3.gün

 

Dukan Express Diyet Listesi 3.Gün
Dukan Express Diyet Listesi 3.Gün

 

Dukan ekspres diyetimizin 3. gününde ise meyveleri diyete dahil etmeye başlıyoruz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu şekerli meyveleri diyete dahil etmemeniz. Bu meyveler ise üzüm, kiraz, muz gibi meyvelerdir. Yürüyüş sürenizi 2 dakika kadar arttırmak, daha iyi verim almanızı sağlayacak.

 

Dukan Express Diyet Listesi 4.gün

 

Dukan Express Diyet Listesi 4.Gün
Dukan Express Diyet Listesi 4.Gün

 

Bugün dukan ekspres diyeti içerisine tam buğday ekmeğini de eklemiş bulunuyoruz. Bugüne kadar gelmişseniz yolu yarılamışsınız demektir. Biraz daha gayret gösterin sadece 3 gün kaldı.

 

Dukan Express Diyet Listesi 5.gün

 

Dukan Express Diyet Listesi 5.Gün
Dukan Express Diyet Listesi 5.Gün

 

5. günde dukan ekspres diyetine 40 gr kadar yağlı peynir ekliyoruz, diyet biraz daha renkli oldu. Bu diyetin en güzel kısmı ödül vererek ilerlemesi, bugünü de bitirdiyseniz diyetin %80’ini bitirdiniz sayılır.

 

Dukan Express Diyet Listesi 6.gün

 

Dukan Express Diyet Listesi 6.Gün
Dukan Express Diyet Listesi 6.Gün

 

Dukan express diyetine bugün nişastalı gıdaları ekliyoruz. Nişastalı gıdalar aklına gelmeyenler için yazımın sonunda dukan express diyeti örnek menü verdim.

Oradan herhangi bir nişastalı gıdayı seçebilirsiniz. 6. günde 20 dakika yürümeniz gerekiyor, hareket gerçekten çok önemli, diyetten tam performans almak istiyorsanız, mutlaka yürüyüşleri ihmal etmeyin.

 

Dukan Express Diyet Listesi 7.gün

 

Dukan Express Diyet Listesi 7.Gün
Dukan Express Diyet Listesi 7.Gün

 

Dukan ekspres diyetinin son günün de kendimizi ödüllendirmek amaçlı ödül yemeği olarak istediğimiz bir yemeği seçebiliyoruz. Bugün sonunda ki durumunuza göre diyetin size yarayıp yaramadığını öğrenebilirsiniz. Bu şekilde devam edip etmeyeceğinize karar verebilirsiniz.

 

Dukan Express Diyeti Örnek Menü

 

Dukan ekspres diyetinde tolere edilebilecek gıdalar da elbet var, aşağıda yazdığım gıdaları tüketebilirsiniz. Mümkün olduğunca diyete bağlı kalın ve lütfen günlük yürüyüşleri kaçırmayın, yürüyüş olmadan bu iş olmaz. Ben yürüyüş yapmadan dukan express uygulamak istiyorum derseniz tam verim alamazsınız.

 

dukan express diyeti tolere edilebilecek gıdalar
dukan express diyeti tolere edilebilecek gıdalar

 

Daha önce diyet günlerini yazarken nişasta öğünü bulmayanlar için örnek liste atacağımı söylemiştim. Aşağıda ki listeden önerdiğim nişasta öğünleri için hazırlanmış gıdaları tüketebilirsiniz. Nişasta öğünlerinizde bu gıdalardan her hangi birisini ekleyebilirsiniz.

 

dukan ekspres diyeti nişasta öğünleri için önerilen gıdalar
dukan ekspres diyeti nişasta öğünleri için önerilen gıdalar

 

Dukan Ekspres Diyeti ile Kilo Verenler

 

Dukan ekspres diyeti ile kilo verenler konusuna daha önce değinmiştik fakat yarım kalmıştı bir kaç tane daha yorum verip konuyu bitirmek istiyorum. Aşağıda gördüğünüz görselde dukan ekspres diyetinin özetini çıkardık.

 

 • Dukan ekspres diyetini 2 hafta uyguladım ve tam olarak 2 kilo 900 gram verdim, araya bayram girdi tekrar başlayacağım.
 • Dukan ekspres diyetine başlayalı 3 gün oldu bugün tartıldım 600 gram vermişim zaten benim pek fazlalığım yok, 5 kilo fazlam var benim için iyi bir rakam.
 • Dukan express diyeti ile 6 günde 2.2 kilo verdim bende gayet işe yaradı.
 • Ben bu diyeti 3 aydır yapıyorum yalnız hiç spora bulaşmadım ona rağmen 3 ayda 7.5 kilo verdim.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir