Bebek Maması Kilo Aldırır Mı

Bebek mamaları içerdikleri yüksek besin değerleriyle son zamanlarda kilo aldırıcı olarak da kullanılabiliyor. Kilo almak için yenilen supplement yiyeceklerde yaklaşık olarak %68 oranında karbonhidrat bulunurken, bebek mamalarında bu oran %80 civarındadır.

Zaten kilo alınması için yenmesi gereken birinci organik besin karbonhidrattır ikinci sırada ise protein gelir. Eğer sizde kilo almak istiyorsanız sağlıklı olan bebek mamalarını günde 1 kere tüketebilirsiniz.

Eğer bebek mamasının protein oranını artırmak istiyorsanız süt ile pişirebilirsiniz. İçerisine çeşitli meyveler ve kuruyemişler katarak kalori değerini artırabilirsiniz. Özellikle içerisine bir muz doğramak kilo almak için iyi olacaktır.

 

Bebek Mamaları Yetişkinlere Kilo Aldırır Mı

 

Bebek Mamaları Yetişkinlere Kilo Aldırır Mı
Bebek Mamaları Yetişkinlere Kilo Aldırır Mı

 

Kilo almanın en büyük ikinci yardımcısı da spor yapmaktır. İyi beslenmenin yanında yapılan spor kilo almanız için birebirdir. Spor esnasında kaybedilen kaloriler kişinin iştahını açar ve kaybedilenden daha fazla kalori alımına yardımcı olur.

Ayrıca spor salonlarında kullanılan protein tozlarına da ihtiyacınız kalmaz. Kilo almak için ikinci sırada tüketilen protein için de birçok yol bulunmaktadır.

Doğal yollarla kilo almak için günlük hayatınızda tavuk göğsü, süt ve yumurtayı öğünlerinizden eksik etmeyin.

Kahvaltılarda mutlaka 1 yumurtayı tüketin.

İştah açıcı ürünlere de başvurarak porsiyon miktarlarınızı artırabilirsiniz.

Özellikle baharatlardan nane, kimyon ve karabiberin iştah açıcı özellikleri olduğu bilinmektedir.

Zayıflık kavramı kişiden kişiye değişse de en gerçekçi sonucu vücut kitle endeksiniz vermektedir. Bu yüzden öncelikle vücut kitle endeksinizi öğrenip, eğer 25’in altındaysa bu önerilerimize başlayabilirsiniz.

Ayrıca kilo almak için doktorunuza ve diyetisyeninize başvurarak size uygun olan programı hazırlatabilirsiniz.

 

Kaynak;

Bebek Maması Kilo Aldırır Mı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir