Antidepresan İlaçları ile Kilo Alınabilir Mi

1980’li yıllarda antidepresan ilaçlar daha çok sinir hastalıkları olan insanlar için kullanılırdı ve bu ilaçlar daha çok uyutmak, kişiyi sakinleştirmek için kullanıldığı zannedilirdi. Fakat artık halk daha bilinçli hale geldi ve antidepresan ilaçlar kategorize edildi.

Depresyon neredeyse her insanda görülür. Belirtileri arasında isteksizlik, başarıda düşme, cinsel sorunlar, sürekli uyku isteği, konuşmama, içine kapanma vardır. İntiharların büyük sebebi de bu depresyonlardır. Depresyona girmiş her hastaya mutlaka antidepresan ilaçlar verilir. Bu ilaçlar sayesinde de hastaların yaklaşık %80’i iyileşirken %20’lik kısmı ek tedavi ihtiyacı duyarlar. Psikoteknik, elektron tedavisi, psikolog gibi.

Antidepresan ilaçların kilo aldırması yan etkilerindendir. Kilo aldırdığı için bu ilaçları bırakmak ise oldukça yanlıştır. Sadece doktorunuz bu karara varabilir. Doğum kontrol hapları, steroid haplar da kilo aldıran ilaçlar arasındadır. Bu tür ilaçlar vücutta yağ depolanmasını destekleyerek, kilo alınmasını sağlıyor. Bu yüzden bu ilaçları kullanırken beslenmeye daha çok dikkat edilmeli, yediğiniz besinlerde yağ oranını düşük tutmalısınız.

Zayıf insanların antidepresan ilaçları kullanarak kilo almaya çalışmaları da oldukça sağlıksızdır. Çünkü bu ilaçlar beyindeki bazı hormonların çalışmasını düzenlerler. Yanlış alımda ise beyindeki tüm yapıyı bozar ve insan sağlığını büyük ölçüde tehlikeye sokar. Antidepresan ilaçların uyuşturucu gibi bir özelliği yoktur, bağımlılık yapmaz. Antidepresan ilacı almadan yaşayamayan insanların problemleri artık gizli psikolojik rahatsızlıklardır. Hastaya içi boş antidepresan ilacı verildiğinde de kendini mutlu hissetmesi bunun en büyük örneklerindendir.

Supplement kullanmak Kilo Aldırır Mı?

Gainer, gıda takviyesi için üretilmiş olup vücudun hızlı bir şekilde kilo almasını sağlar. Genellikle içerisinde %80 oranında karbonhidrat, %20 oranında da protein bulunur. Genellikle vücut sporu yapan kişiler tarafından tüketilen bu ürünler, daha çok kalori açığını kapatmak ve ihtiyacı olduğu kiloya ulaşmak için kullanılır. Bu ürünler daha çok öğün aralarında kullanılır.

Gainer’in ilk Amerika’da üretildiği zamanlarda sporcular tarafından büyük ilgi görmüştür. Çünkü bir öğünde ürünün verdiği kadar kaloriyi almak mümkün değildir. Sporcular bu ürünler sayesinde 2- 3 hafta içerisinde 10-15 kilo almıştır. Bu çok da sağlıklı bir durum değildir. Çünkü bir porsiyon Supplement (Gainer) içerisinde yaklaşık 2300-2500 kalori vardır. Bu da insan sağlığı için hiç iyi değildir. Fazla gelen karbonhidratlar vücutta yağa dönüştürülür.

Basit yöntemlerle kendi Gainer ürünlerinizi de üretebilirsiniz. Böylelikle piyasadaki içine koruma maddeleri katılmış zararlı ürünlerden de uzak durmuş olursunuz.

Öncelikle bir kabın içerisine yarım litre süt koyun, ardından bir muzu içerisine doğrayın. Daha sonra içine 4 yumurtanın akını, 1 tane de yumurtanın sarısını ekleyin ve mikserler iyice karıştırın. Bu hazırladığınız enerji bombasını herhangi iki öğün arasında tüketebilirsiniz. Spora gitmeden önce, kahvaltı ile öğle yemeği arasında tüketmek, size çok fayda sağlayacaktır. Hem kas yapımınız hızlanacak, hem de zayıf olan vücudunuz kendini bir anda toparlamaya başlayacaktır. Doğal yollarla kilo almak vücudunuzda herhangi bir yan etki de yaratmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir