1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Bir çok diyet listesi verdik, bu yazımda Ayça Kaya ismi ile özleşen 1 ayda 8 kilo verdiren diyet listesi hakkında yazacağım. Diyetin nasıl yapıldığına geçmeden önce bazı püf noktalardan bahsetmek istiyorum. Bu diyeti yaparken hareket çok önemli bu sebeple hareketsiz bir yaşam sürüyorsanız, ev hanımı iseniz yada masa başı işlerde çalışıyor iseniz günde 1 saat yürümeniz de fayda olacaktır.

Bir diğer konu ise mutlaka günde 2 litre su tüketmeye dikkat etmelisiniz. Sağlıklı bir kilo vermeyi amaçlıyorsanız, yağ fazlalıklarının azalmasını istiyorsanız ve metabolizmanızın çalışma hızını arttırmak istiyorsanız bunlar çok önemli olacaktır.

1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet Nasıl Yapılır

1 ayda 8 kilo verdiren diyet nasıl yapılır
1 ayda 8 kilo verdiren diyet nasıl yapılır

Şunu söylemek gerekirse 1 ayda 8 kilo verdiren diyet listesi hakkında bir çok diyetisyen çalışma yapmış bu sebeple sizlere hepsinin diyet listelerini vermek istiyorum. Bu konu da Murat TopoğluAyça Kaya gibi diyetisyenlerin yaptığı çalışmalar var, bende size bu ikisinin çalışmalarını vereceğim. İlk olarak Murat Topoğlu’nun 1 ayda 8 kilo verdiren diyet listesi hakkında bilgi vereyim.

Murat Topoğlu’nun 1 ayda 8 kilo verdiren diyet listesinde 2 farklı liste bulunuyor. Bunlardan istediğinizi yapmakta özgürsünüz. İlk listede öğle öğününde et göreceksiniz, ikinci listede sebze kullanılmış, bu şekilde ufak tefek değişiklikler yapılmış aşağıda ki fotoğrafta günde 3 öğün olan bu diyet listesini bulabilirsiniz.

Diyetisyen Ayça Kaya’nın 1 ayda 8 kilo verdiren diyet listesi daha farklı bir program ile karşımıza çıkıyor. Ayça Kaya’nın listesini öğün şeklinde aşağıda vereceğim.

 • Sabah Kahvaltısı: İsteğe bağlı olarak 1 dilim kepek ekmeği yanında tere, özellikle lor peyniri tüketmenizde fayda var (1 yada 2 kaşık), ince dilim beyaz peynir, isteğe bağlı olarak üzerine limon sıkılmış şekilde maydonoz tüketebilirsiniz. Bunun yanında 1 fincan şekersiz bitki çayı tüketebilirsiniz, yeşil çay önerilir fakat farklı bir bitki çayı da seçebilirsiniz.
 • Öğle Yemeği: 100 gram tavuk göğsü ya da bunun yerine 3 adet köfte tüketebilirsiniz. Yine isteğe bağlı olarak 1 dilim kepek ekmeği, yağsız salata, 1 kase yoğurt ile birlikte tüketebilirsiniz.
 • Akşam Yemeği: Genelde Akdeniz salatası tavsiye edilse de bol yeşillikten oluşan bir salata tabağı yapıyoruz. Etsiz sebze yemeği hazırlıyoruz, 5 kaşık tüketilmesi tavsiye ediliyor. Bu sebze yemeğinin yanına bir de 1 kase sebze çorbası tavsiye ediliyor. Son olarak da bu diyetin olmazsa olmaz parçası yoğurt tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Son olarak da farklı bir detoks ile program uygulayıp 1 ayda 8 kilo verdiren diyet hakkında bahsetmek istiyorum. Bu bir içecek yani karışım, bunu her gün tüketmeniz gerekiyor. Aşağıda hazırlanışını vereceğim. Bu karışımı diğer 1 ayda 8 kilo verdiren diyet listeleri ile kullanmanız mümkündür.

 • Karışıma eklemek için 4 yemek kaşığı elma sirkesi,
 • 4 yemek kaşığı bal,
 • 4 su bardağı su bunları 1 litre cam şişeye koyup karıştırıyorsunuz, her yemek sonrası yarım su bardağı içiyorsunuz. İçeceğiniz bitince tekrar aynı karışımı hazırlayıp devam ediyorsunuz. 1 ay sürekli yapın fakat 1 ay yaptıktan sonra 5 gün ara verin, daha sonra tekrar başlayabilirsiniz.
murat topoğlu ayda 8 kilo verdiren diyet
murat topoğlu ayda 8 kilo verdiren diyet

1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet Ender Saraç Ne Diyor

1 ayda 8 kilo verdiren diyet listesi ender saraç
1 ayda 8 kilo verdiren diyet listesi ender saraç

Öncelikle şunu söylemek istiyorum 1 ayda 8 kilo verdiren diyet Ender Saraç tarafından destekleniyor. Ender Saraç bey bu derece kiloların 1 ayda verilmesinden yana olduğunu söylüyor. Ayrıca 1 ayda 10-15 kilo vermek gibi hedefler biçmek tıbbi açıdan vücuda zarar vereceğini düşünüyor. Fakat yine de bu şekilde hedefler yerine haftada 1 kilo hedefinin sağlıklı olacağını söylüyor. Ayrıca 1 ayda 8 kilo verdiren diyet Ender Saraç beyin tavsiyelerini ihmal etmeyin. 1 ayda 8 kilo verdiren diyet listesi yaparken bunlara kesinlikle dikkat ediniz.

 • Yemekten önce sıvı tüketebilirsiniz fakat yemekle birlikte sıvı almamanız öneriliyor.
 • Yemekleri yavaş yavaş yiyin, lokmalar halinde parçalayarak yiyin böylece sindirim daha kolay olacaktır.
 • Sabah erken saatlerde her gün 1 saate yakın tempolu yürüyüş yapın, çok faydasını göreceksiniz özellikle diyetle birlikte çok olumlu sonuçlar verecektir.
 • Yemeklerde mutlaka acı baharat yiyin, pul biber, kırmızı yada yeşil sivri biber tüketebilirsiniz, toz zencefil de tüketebilirsiniz.

1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet Yapanlar

1 ayda 8 kilo verdiren diyet yapanlar
1 ayda 8 kilo verdiren diyet yapanlar

Arkadaşlar bu verdiğim 3 diyeti de uygulayanlar yani 1 ayda 8 kilo verdiren diyet yapanlar hakkında bir derleme oluşturdum. Bu kısımda diyeti bizzat yapanların tavsiyelerini okuyabilirsiniz. Sizde bu diyetlerden birisini yapmışsanız yorumlara belirtiniz. 1 ayda 8 kilo verdiren diyet listelerini yapanlar hakkında derlediğim yorumları aşağıda bulabilirsiniz.

 • Ben bu diyeti yaparak 15 kilo verdim fakat daha sonra memurluk sınavına çalışmak için bıraktım. Şimdi bu diyete tekrar başladım 4 günde 2 kilo verdim ve devam ediyorum. Bu sizi yanıltmasın en başta kilo kaybı fazla oluyor fakat bu daha sonra düşüyor ve haftada 1 kilo seviyesine geçiyor. Bana göre sağlıklı bir beslenme yöntemi, aç kalmadan zayıflatıyor aynı zamanda dengeli besleniyorsunuz. İçerisinde her tür besin var.
 • Ayça Kaya kendi diyetini uygulayarak 27 kilo vermiş, doktorum programında açıklama yaptı. En önemlisi de 27 kiloyu  3 ayda vermiş, tabi ki benim amacım bu kadar kilo vermek değil fazlalıklarımı versem yeterli. Ben bu diyete başladım ilk hafta 3.2 kilo verdim fakat çoğu bu kilonun içerisinde ödem attığım kısım var.
 • Ben detoks yapıyorum, tadı pek hoşuma gitmiyor hatta midemi bulandırıyor. Ben bir hafta önce başladım 2 kilo verdim fakat yememe dikkat ediyorum.
 • Ben bu detoks kürünü geçen yaz boyunca kullandım ve 6-7 kilo verdim.
 • Ben denedim bunu yemeklerden önce kulladım ve istediğim kiloya ulaştım tavsiye ediyorum.
1 ayda 8 kilo verdiren diyet
1 ayda 8 kilo verdiren diyet

Arkadaşlar 1 ayda 8 kilo verdiren diyet listesi hakkında genel olarak bahsettik. Gördüğünüz gibi 3 farklı diyet var Ayça Kaya’nın diyeti çok ünlü, kendisinin de uygulamış olması güvenilirliğini yükseltiyor. Sizler bu üç diyetten işinize geleni seçebilirsiniz. Fakat 1 ayda 8 kilo verdiren diyet listesi uygulanırken, ne olursa olsun spor şart gibi, sporu ihmal etmeyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir